Ozonowanie

Ozonowanie pomieszczeń, samochodów, chłodni, magazynów. Ozonowanie to najbardziej skuteczna metoda dezynfekcji.

Ozonowanie to najskuteczniejsza i ekologiczna metoda dezynfekcji, oczyszczania i odświeżania powietrza. Do zabiegu wykorzystywany jest ozon, gaz o silnych właściwościach utleniających i biobójczych.

Co usuwa ozonowanie?

Ozon usuwa wszelkie nieprzyjemne zapachy : dym papierosowy, fetory i odory, zabieg ozonowania służy również do eliminacji grzybów i ich przetrwalników, bakterii, wirusów, roztoczy. Polecany jest szczególnie alergikom – niszczy prawie wszystkie alergeny z otoczenia.

Żaden detergent nie jest w stanie zniszczyć substancji organicznych i nieorganicznych, tak skutecznie jak OZON

Ozon jest bardzo silnym dezynfektorem i działa 3000 (trzy tysiące) razy szybciej niż chlor. Ozon jest 50 razy bardziej bakteriobójczy. Ozonowana woda jest często stosowana w laboratoriach, przetwórstwie spożywczym jako środek dezynfekcyjny. Już w stężeniach 13 mikrogram/dm3 wykazuje właściwości bakteriobójcze.

Posiadamy własny sprzęt do ozonowania. Sprawdź w cenniku koszt usługi.

Usuwanie zapachów z samochodu

Ozon O3 jako aktywna formą tlenu O2 uwalnia dodatkowy atom tlenu, który powoduje utlenianie związków chemicznych. Dzięki temu usuwane są wszelkie nieprzyjemne zapachy. Właściwości bakteriobójcze skutecznie dezynfekują klimatyzację w samochodzie. Ozon jest w stanie dotrzeć w miejsca niedostępne. Usunie zapachy stęchlizny, spalenizny, zanieczyszczenia w klimatyzacji, czy nieprzyjemne zapachy pozostawionych organicznych odpadków.

ozonowanie pomieszczeń i samochodów gdańsk trójmiasto

Ozonowanie pomieszczeń

Ozonowanie ma szerokie zastosowanie w dezynfekcji pomieszczeń gospodarczych, biurowych, magazynach, halach produkcyjnych, domach, mieszkaniach, piwnicach, przedszkolach, kinach, itp. Właściwie zabieg ten może być zastosowany wszędzie, gdzie potrzebna jest dezynfekcja lub usunięcie nieprzyjemnych zapachów. Ozonowanie usuwa brud, bakterie i mikroorganizmy z miejsc trudno dostępnych w zwykłym czyszczeniu np. klimatyzacja.

W sektorze restauracyjnym stosuje w celu usunięcia insektów, dezynfekcji przestrzeni w której składowane jest jedzenie np. magazyny, lodówki, chłodnie, a także w celu pozbycia się charakterystycznego, niemiłego zapachu.

W sektorze medycznym ozonowanie używane jest do dezynfekcji materiałów i sal w celu pozbycia się szkodliwych chorób. Ozon używany jest, także do oczyszczania basenów i parków wodnych. W przetwórstwie mięsnym i rybnym likwiduje niemiły zapach oraz poprawia warunki sanitarne. Zabieg ozonowania stosowany jest także w zakładach pogrzebowych, w domach i mieszkaniach po zalaniach czy pożarach.

Co usuwamy dzięki metodzie ozonowania zamkniętych pomomieszczeń?

  1. Drobnoustroje takie jak wirusy i bakterie.
  2. Alergeny
  3. Pleśnie, grzyby, zarodniki grzybów dające często zapach stęchlizny.
  4. Aflatoksyny
  5. związki chemiczne wywołujące nieprzyjemne zapachy.
  6. Zapachy dymu papierosowego.
  7. Zapachy odzwierzęce.
  8. Mole, pluskwy i inne insekty.
  9. Zapach odchodów.
  10. Zapachy zgnilizny.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.